Центр косметології обличчя та тіла, естетичної медицини

4 і більше морфотипи старіння

img 3281

Щодня бачимо, в силу своєї професійної діяльності, багатьох наших жінок. Не варто повторюватися, що всі вони красиві від природи, тому що це і так всім відомо. А ще вони доглянуті й несуть те, чим обдарувала їх матінка-природа з гідністю. Але нестримний плин часу відкладає на наших обличчях свій відбиток і по досягненню певного віку ознаки старіння у всіх різняться.
 Хтось зберігає чіткий контур обличчя, але загалом шкіра має багато дрібних зморшок, а в когось зморшок фактично немає, але вік помітний за глибокими носогубними зморшками, відвислими “брилями” та опущеними куточками рота.

Чому так?

Індивідуальні вікові зміни залежать від морфологічного типу старіння. Розрізняють чотири основні: дрібнозморшкуватий, м’язовий, втомлений і деформаційний, а також виокремлюють комбінований тип старіння, який може поєднувати два, а то й три основні типи старіння.
Для кожного морфотипу існують ефективні процедури, які можуть як запобігти віковим змінам, так і значно поліпшити стан шкіри та нівелювати вже наявні прояви старіння.

Важливо, що існують такі чинники, як форма обличчя, конституція тіла, регіон походження та проживання, за якими ще в молодому віці можна зрозуміти, за яким типом старіння відбуватимуться зміни на обличчі. Така обізнаність робить можливим завчасно застосовувати саме ті процедури, які ідеально працюють з тим чи іншим типом старіння, попереджуючи та нівелюючи відбиток прожитого часу.

  1. Щодо переважаючого морфотипу старіння серед українських жінок, то за нашими спостереженнями, які підтверджує і статистика – це деформаційний тип.
    Цей тип старіння характерний такими ознаками: глибоко сформована носослізна борозна, глибокі зморшки-маріонетки, що формуються під куточками рота, друге підборіддя (і повірте, це далеко не завжди свідчить про наявність зайвої ваги), закладання глибоких носогубних складок, поява “брилів” та змінений контур обличчя. Слід сказати, що обличчя цього морфотипу має хорошу підшкірно-жирову клітковину, часто схильне до куперозу і має схильність до набряків.
    Саме схильність до набряків і товста шкіра робить обличчя “важким”, а з часом відбувається опущення тканин і формуються вищеописані вікові зміни.
    Який догляд буде ефективним для жінок із деформаційним типом старіння?
    Можна сміливо рекомендувати лімфодренувальні масажі, які позитивно впливають на лімфоток і полегшують тканини від зайвої рідини, а також міостимулювальний масаж Джим (Gym) для правильного функціонування м’язів обличчя.
    З апаратних методик рекомендована мікрострумова терапія для лімфодренажу тканин, RF-ліфтинг для підвищення пружності тканин. З важкої артилерії за глибоких деформацій можливе застосування мезониток (тредліфтинг) і введення філерів для гармонізації обличчя. Але з препаратами на основі гіалуронової кислоти (філери, біоревіталізанти) слід бути обережним, щоб не обтяжити і без того важкі тканини.
  1. Другий за поширеністю на наших теренах втомлений тип старіння. Зміни за цим типом помічені у жінок з овальною та ромбовидною формою обличчя, які мають нормальну статуру або ж схильні до худорлявості. З віком погіршується лімфоток і кровообіг у тканинах і результат – погіршення якості шкіри. Шкіра вже не вирізняється пружністю та еластичністю, змальовуються заглиблення в куточках рота, носослізна борозна, опущення зовнішніх куточків очей, нависання верхньої повіки.
    Для відновлення мікроциркуляції, лімфо- і кровотоку рекомендовано класичний і лімфодренажний масажі, які ідеально поєднувати з масками і сироватками для насичення і живлення шкіри. Щодо апаратних методик, актуальними будуть мікроструми, електропорація, карбоксітерапія. Ін’єкційні методики, такі як мезотерапія, біорепарація, біоревіталізація, філери, ботулінотерапія дадуть приголомшливі результати в моно або поєднаних курсах.
  2. Дрібнозморшкуватий тип старіння
    За цим типом зміни відбуваються у жінок з овальною формою обличчя і дуже тонкою шкірою, яка зневоднена і не має підшкірно-жирової тканини. Спочатку виникають дрібні зморшки, які поглиблюються з віком. Властивими для цього типу старіння є глибокі зморшки навколо очей, кисетні зморшки, зморшки під нижньою губою. А ось прекрасний контур обличчя зберігається до похилого віку.
    Фахівці кажуть, що цей тип, так би мовити, найлегший для корекції вікових змін. Головне, вчасно звернутися до косметолога. Основне завдання фахівця під час роботи з таким клієнтом – це підвищити зволоженість тканин, нівелювати прояв зморшок, поліпшити обмінні процеси в шкірі та її живлення. Тому рекомендовані пілінги, аквапілінг, радіохвильовий ліфтинг, мікрострумова терапія, біоревіталізація, тредліфтинг і ботулінотерапія.
  1. М’язовий (мускульний) тип старіння
    Найменш притаманний нашим жінкам, його можна спостерігати в жінок азіатської зовнішності. Переважна їх більшість довго не мають вікових змін і зберігають молодий вигляд. Згодом старіння відбувається за рахунок того, що слабшає м’язовий каркас, відбувається деформація шкіри, проявляються носогубні складки, зморшки-маріонетки, западання щік і формуються глибокі вертикальні складки на їхній поверхні. Усе це наслідки опущення м’язів.
    Що можна порадити за м’язового морфотипу старіння?
    Буде ефективним міостимулювальний масаж Джим (Gym), який має безпосередній вплив на м’язовий каркас обличчя. Для зняття спазму м’язів і гармонізації рис рекомендована ботулінотерапія в методиці full-face. RF-ліфтинг значно поліпшить тонус шкіри, додасть їй сил і пружності. Глибокі зморшки можливо коригувати за допомогою наповнювачів на основі гіалуронової кислоти (філерів).

5. Ці чотири морфотипи старіння можуть поєднуватися між собою, в так звані комбіновані морфотипи старіння. Найпоширеніші серед них втомлений + деформаційний і втомлений + дрібнозморшкуватий.

Ось так, знаючи свій тип і розуміючи, як згодом ми змінюватимемося, можна ефективно запобігти віковим змінам, стерти наявні недоліки і якомога довше залишатися молодим!

Запишись на послугу

Фахівці

наша команда

Ткаченко Альона Миколаївна

Ткаченко Альона Миколаївна

Адміністратор Центру косметології обличчя та тіла, естетичної медицини “Райський птах” Має досвід роботи в індустрії краси 5 років. Пройшла курси…
Ганущак Валерія Іванівна

Ганущак Валерія Іванівна

косметолог, викладач Академії “Партнер+” Має вищу освіту – Національний університет харчових технологій (біотехнолог) та спеціальне “Косметолог-естетист. Експерт-рівень” (Академія професійної освіти…
Онищенко Алла Петрівна

Онищенко Алла Петрівна

генеральний директор Академії «Партнер Плюс» та мережі центрів косметології обличчя та тіла, естетичної медицини «Райський птах» м. Київ, коуч, бізнес-тренер…
Шендрик Ольга Володимирівна

Шендрик Ольга Володимирівна

генеральний директор Академії «Партнер Плюс» та мережі центрів косметології обличчя та тіла, естетичної медицини «Райський птах» м. Київ, бізнес-тренер, консультант…