Центр косметології обличчя та тіла, естетичної медицини

Лікувальний масаж

photo 2024 05 21 15 14 39

Для відновлення після ушкоджень, травм  і захворювань застосовують лікувальний масаж.
Його використовують як ефективний спосіб реабілітації та відновлення на всіх етапах.
В комплексних індивідуальних планах відновлення лікувальний масаж призначають дорослим і дітям при захворюваннях серцево-судинної, дихальної, нервової систем, опорно-рухового апарату, внутрішніх органів, шкіри. Масаж варто застосовувати і в якості профілактики.
Відновлювальний ефект досягається завдяки спеціальним прийомам, якими впливають на тіло пацієнта.

Нервово-рефлекторний механізм масажу
Прийоми масажу механічно подразнюють різні рецептори в шкірі, сухожилках, в м’язах, зв’язках, фасціях, судинах, внутрішніх органах. Імпульси від збуджених рецепторів потоком рецепторів потоком проходять до різних відділів ЦНС, де і утворюється загальна відповідна реакція, що викликає функціональні зміни у органах і системах організму.

Гуморальний механізм масажу
Завдяки впливу лікувального масажу, в кров надходять біологічно активні речовини, що утворюються безпосередньо у шкірі під  впливом механічної та теплової дії масажу. З током крові та лімфи вони розносяться із зони синтезу по всьому організму. Біологічно активні речовини розширюють судини і підвищують їх проникність, покращують кровопостачання і обмінні процеси, передачу нервових імпульсів м’язам, що стимулюють їхню діяльність.

Механічна дія масажу
Прийоми і рухи масажу розтягують і зміщують тканини, злущують змертвілі клітини шкіри, підвищують температуру тканин, що масажуються. Надходження біологічно активних речовин розширює просвіт судин. Цей ефект сприяє якісному насиченню тканин киснем і поживними речовинами, а також швидкій та ефективній евакуації шлаків, токсинів, продуктів розпаду з тканин.
Масажні рухи видавлюють, проштовхують і сприяють подальшому просуванню міжклітинної рідини, крові та лімфи. Це сприяє ліквідації застійних явищ і набряків, збільшенню рухливості тканин і суглобів, відновленню їх функції.

photo 2024 05 20 16 24 53

 Лікувальний масаж при серцево-судинних захворюваннях

При захворюваннях ССС лікувальний масаж застосовують на постійній основі курсами.
Масаж підвищує процеси гальмування в ЦНС, вирівнює  основні нервові процеси, має заспокійливу та знеболюючу дію. Лікувальні масажі покращують сон, швидкість засипання та глибину. Покращується психологічний стан хворих. Потік імпульсів в ЦНС з рефлексогенних зон здійснюють саморегулювання кровообігу.
Прийоми масажу збільшують кількість капілярів, посилюють мікроциркуляцію, знижує тонус артеріальних судин і підвищує тонус венозних. Завдяки цьому активізується венозний і лімфатичний обіг, ліквідуються застійні явища, нормалізується артеріальний тиск, підсилюються окисно-відновні реакції і обмінні процеси.
Масаж покращує діяльність сердцевого м’яза і його скоротливу функцію, поліпшує приплив крові до серця, робить ефективним кровообіг у малому і великому колі.

Лікувальний масаж при захворюваннях дихальної системи

У всіх періодах відновлення при захворюваннях дихальної системи застосовують лікувальний масаж. Масаж рефлекторно впливає на процес дихання, вентиляцію та газообмін. Доведено, що при розминанні м’язів усього тіла збільшується хвилинний об’єм дихання та споживання кисню. В наслідок цього підвищується насичення крові киснем, підсилюється кровообіг, знижується чи й повністю усувається гіпоксія – кисневе голодання тканин і органів.
Масаж грудної клітки зміцнює дихальні м’язи, підвищує їх рухливість і еластичність, сприяє розсмоктуванню ексудату, ліквідує застійні явища у легенях та зменшує ризик ускладнень.

photo 2024 05 21 15 14 39

Лікувальний масаж при захворюванні суглобів
Дія лікувального масажу при захворюваннях суглобів забезпечується нервово-рефлекторним і механічним механізмом. Масаж покращує настрій і самопочуття хворого, зменшує больові відчуття, перешкоджають поширенню болю з ділянки хворого суглобу, вирівнює м’язовий тонус, що часто є зниженим через хворобу.
Лікувальний масаж зменшує атрофію м’язів, знімає їх спазм і підвищує скорочувальну здатність, протидіє зрощенню сполучної тканини, виникненню контрактур.
Це оберігає суглоби від подальшого травмування, прогресуванню запалення та деформуючого артрозу та артритів
Масаж покращує кровопостачання суглобів і навколишніх тканин, стимулює синтез синовіальної рідини, активізує окисно-відновні реакції й обмінні процеси.
Прийоми лікувального масажу стимулюють процеси регенерації в навколо суглобових тканинах, знімають запалення, ліквідують набряки, гальмують дегенеративні процеси в хрящах і суглобових сумках.

photo 2024 05 21 15 15 07

Лікувальні масажі при проблемах ОРА (вади постави, сколіоз, плоскостопість)

Лікувальний масаж є одним з головних засобів активної відновлюючої терапії у комплексній корекції проблем ОРА. Масаж забезпечує скорочувальну здатність м’язів, підвищує силу і працездатність м’язів, пришвидшує відновні процеси в м’язовій тканині, нормалізує їх тонус,
Основою цих змін є подразнення рецепторів, покращення кровообігу та окисно-відновних реакцій, що призводить до насичення м’язів киснем і евакуації з них продуктів розпаду та життєдіяльності.
Лікувальний масаж має загальнофізіологічну дію на організм, зміцнює розтягнені та розслаблює і розтягує перенапружені спазмовані м’язи.

Лікувальний масаж при захворюваннях ЦНС (травми хребта, спинного і головного мозку, інсульт)

Масаж має виразну дію на ЦНС при порушеннях її діяльності. Застосовуючи масажні маніпуляції, що вирізняються за силою, формою і тривалістю, ми робимо можливим змінювати функціональний стан кори головного мозку, підвищувати або знижувати загальну нервову збуджуваність. Масажні прийоми здатні підсилювати та відновлювати втрачені рефлекси, знімати біль.
Масаж також впливає і на периферичну нервову систему, активізуючи окисно-відновні і обмінні процеси у нервовій тканині, посилюючи кровообіг і покращуючи живлення нервів.
Слабкі масажні вібрації здатні збуджувати недієздатні нервів.
Позитивні зміни виникають у м’язах при спастичних паралічах, що спостерігаються після травм спинного і головного мозку, інсульті.
Масаж запобігає трофічним порушенням у паретичних м’язах, покращує кровопостачання й обмінні процеси в уражених м’язах, покращує м’язовий тонус.





Запишись на послугу

Фахівці

наша команда

Ткаченко Альона Миколаївна

Ткаченко Альона Миколаївна

Адміністратор Центру косметології обличчя та тіла, естетичної медицини “Райський птах” Має досвід роботи в індустрії краси 5 років. Пройшла курси…
Ганущак Валерія Іванівна

Ганущак Валерія Іванівна

косметолог, викладач Академії “Партнер+” Має вищу освіту – Національний університет харчових технологій (біотехнолог) та спеціальне “Косметолог-естетист. Експерт-рівень” (Академія професійної освіти…
Онищенко Алла Петрівна

Онищенко Алла Петрівна

генеральний директор Академії «Партнер Плюс» та мережі центрів косметології обличчя та тіла, естетичної медицини «Райський птах» м. Київ, коуч, бізнес-тренер…
Шендрик Ольга Володимирівна

Шендрик Ольга Володимирівна

генеральний директор Академії «Партнер Плюс» та мережі центрів косметології обличчя та тіла, естетичної медицини «Райський птах» м. Київ, бізнес-тренер, консультант…