Метод, що діє на організм слабким імпульсним перемінним струмом високої частоти
Місцева дарсонвалізація
Комфортна розслабляюча процедура, в ході якої на окремі ділянки тіла хворого діють слабким імпульсним перемінним током високої частоти та високої напруги.
Місцева дарсонвалізація стимулює протікання обмінних та трофіко-регенеративних процесів. Струми дарсонваля викликають рефлекторну гіперемію тканин, покращують регіональний (місцевий) кровоток, знижують тонус дрібних і середніх артерій.
Вплив дарсонваля має протизапальні властивості, зменшує або ж усуває болі в зоні запального процесу.
Дарсонваль усуває гіпоксію тканин, насичує їх киснем і поживними речовинами.
Основними ефектами дарсонвалізації є:
Дарсонвалізацію широко використовують в програмах відновлення при наявності показань:
На окремі ділянки тіла впливають током високої частоти та напруги імпульсного характеру за невеликої сили току. Використовуючи контактний метод, спеціаліст прикладає електрод безпосередньо до шкіри.
Так званий контактний метод викликає тихий розряд і пацієнт не відчуває жодних больових відчуттів.
Місцева дарсонвалізація покращує циркуляцію крові і лімфи, усуває наявні застійні явища та запалення. Дарсонвалізація збільшує просвіт судин, які наповнюються принесеними кров’ю киснем, мінералами та поживними елементами. Зі зворотним током кров видаляє з тканин продукти розпаду.
Дарсонвалізація прекрасно знімає перенапруження м’язів та больові відчуття, підвищують здатність м’язів до тривалої роботи, має релаксуючу та заспокійливу дію. Всі вище зазначені ефекти мають стійкий характер і пролонговану дію.
2. Відновлення після травм і хвороб ЦНС (травми хребта та спинного мозку, травми головного мозку інсульт)
Метод дарсонвалізації застосовують при відновленні після травм спинного мозку локально з метою підвищення провідності закінчень нервів, відновлення і посилення іннервації м’язової тканини.
Під впливом імпульсного змінного струму високої частоти, високої напруги і малої сили розширюються просвіти периферичних капілярів і судин, що безперешкодно дає змогу крові наповнювати тканини киснем і поживними речовинами.
Покращення живлення м’язів позитивно впливає на відновлення рухової функції кінцівок.
Розряд електричного струму посилює працездатність м’язів, посилює трофічні та регенеративні процеси в зоні ураження.
3. Проблеми хребта (остеохондроз, грижі, протрузії, сколіоз)
Діючи на строго визначені ділянки м’язів електродом фахівець стимулює обмінні процеси в тканинах. Покращення мікроциркуляції, лімфотоку та обміну речовин. Завдяки цьому зникає запалення в тканинах, зменшується тонус м’язів, розслаблення та фізіологічне функціонування котрих, призводить до зменшення перкосів хребта, збільшення відстані між хребцями. Хребці перестають тиснути на нервові корінці, зникає біль, пацієнта перестає турбувати постійний дискомфорт та больові відчуття. Дарсонваль позитивно впливає на збільшення просвіту судин, через які прискорюється кровоток, живлення всіх структур шкіри, м’язів, нервів. Покращується провідність нервових імпульсів, іннервація м’язів. Процедури дарсонвалізації сприяють пролонгованому результату курсу відновлення при проблемах, пов’язаних з неправильним положенням хребта та функціонуванням м’язів шиї та спини.
4. Захворювання суглобів (артрити, артрози, бурсит, синовіт)
Дарсонвалізацію як метод фізіотерапії застосовують на всіх етапах реабілітації. Основними механізмами лікувальної дії дарсонвалізації при захворюваннях суглобів є нервово-рефлекторний і гуморальний.
Процедура дарсонвалізації позитивно впливає на перебіг процесів ЦНС, імунологічні процеси. Завдяки впливу дарсонвалізації пацієнт відчуває знеболюючий та протизапальний та гіпосенсибілізуючий ефект.
Дарсонваль активує загальгий і місцевий кровообіг, поліпшує мікроциркуляцію у суглобових тканинах, все це покращує окисно-відновні реакції і трофічні процеси у суглобах.
Фахівці