Тейпи широко застосовують на етапі відновлення для усунення м’язевого болю, фіксації м’язів після процедури і для попередження травмування м’язів під час виконання вправ в період реабілітації.
М’язи людського тіла функціонують не розрізнено, а поєднанні в анатомічні потяги, які компенсують та перерозподіляють напругу з метою утримання вертикального положення тіла. Тому порушення функції одного м’яза може привести до порушення роботи інших м’язів анатомічного ланцюга та виникнення болю, як компенсації
Причини виникнення болю в м’язах:
Найвираженіші больові відчуття зосередженні в тригерних точках – гіпер збудливих ділянках, які під час пальпації відчуваються як щільний клаптик м’язу, що викликає сильний біль при натисканні. Утворюється вона внаслідок постійного спазму м’язів. в область тригерної точки перестає надходити кров з киснем, м’яз не може розслабитися та ущільнюється.
Причини виникнення ураження м’язів:
Місцеве ураження м’язу – локальна травма (забій, надрив, розтягнення), перенапруження, переохолодження, запалення та крововилив, порушення діяльності нервової системи та лімфообігу (лімфостаз)
Слабкість м’язу. Стан, коли м’яз внаслідок порушення діяльності ЦНС, ССС, патології скелета. Інфекції не виконує в повній мірі свої кінематичні функції. В такому випадку слабкий м’яз перерозподіляє свої функції на суміжні м’язи.
Гіперторофований м’яз
Гіпертрофований м’яз – характеризується підвищеною збудливістю НС, при кінематичній взаємодії входить в фазу патологічного скорочення, не відповідає на сигнали розслаблення, що в свою чергу викликає структурні та біохімічні зміни в локальному м’язі чи взаємодіючому кінетичному ланцюзі (нейропатії,парези,енцифалопатії, ДЦП).
Блокування м’зевого болю за допомогою тейпуванн
Тейпуванням називають – нанесення спеціальної еластичної стрічки, на шкіряний покрив, що викликає фізіологічну природню реакцію, через подразнення рецепторного поля, що в свою чергу призводить до функціональних змін сполучної, м’язевої та нервової тканини, а також впливає на лімфо і кровообіг.
Завдяки особливій структурі плетення та шаровості, аплікація пропускає повітря, забезпечуючи шкіряне дихання, не затримує видільну системуь (потові залози), мінімально відчувається носієм.
Властивості тейпів:
Протипоказання для кінезіотерапії:
Фахівці