Навіщо потрібна процедура постізометричної релаксації м’язів?
1. Для зняття перенапруги та гіпертонусу розміщенних глибоко м’язів.
2. Для усунення спазмів у м’язах усіх відділів хребта, а також верхніх та нижніх кінцівок.
3. Для поліпшення рухливості хребта та суглобів.
4. Для підвищення еластичності зв’язок та м’язів.
5. Для покращення самопочуття, внаслідок розблокування спазмів, посилення крово та лімфотоку.
Потрібно сказати, що процедура постізометричної релаксації відноситься до м’яких мануальних технік, яка стосується глибоких шарів м’язів, до яких неможливо дістатися і пропрацювати в ході процедури оздоровчого масажу. Саме технікою ПІР часто закінчують сеанс масажу фахівці салонів краси «Райський птах», досягаючи стійкого результату релаксації та зняття спазмів.
Як застосовується техніка постізометрії?
Техніка постізометричної релаксації побудована на взаємодії спеціаліст-пацієнт.
1. Болючий м’яз або групу м’язів приводять у потрібне початкове положення, потім за командою масажиста клієнт робить глибокий вдих і затримує дихання на 5-8 секунд. Під час затримки дихання пацієнт чинить несильний опір натисканням фахівця. Умовно, сила опору має бути 25-30% від можливої. Фахівець відстежує час та силу напруги.
2. Потім на повільному видиху фахівець м’яко розтягує м’яз орієнтуючись на відчуття клієнта та відповідь тіла. При перших больових відчуттях та появі пружного опору маніпуляцію припиняють.
На ту саму групу м’язів проводять 3-4 сесії. Постізометрична релаксація може бути як самостійною процедурою, так і доповненням до оздоровчих масажів (масаж спини, масаж шийно-комірцевої зони, масаж нижніх і верхніх кінцівок, загальний масаж).
Кому доцільно проходити процедури ПІР?
1. Клієнтам, які ведуть сидячий спосіб життя (робота за комп’ютером, офісна робота, пересування переважно в автомобілі).
2. Професійним спортсменам, які зазнають величезних фізичних навантажень, що ведуть до перенапруги і спазму м’язів.
3. Клієнтам, які страждають головними болями, зниженою працездатністю, поганою концентрацією та поганим самопочуттям.
4. Завсідникам тренажерних залів, фітнес студій, любителям бігу. Всі ці активності також можуть стати причиною перенапруження та спазмування м’язів.
Фахівці